Magyar és szlovén siker a Gyermekotthonok Európa Kupa-döntőjében

2018. augusztus. 06., 14:21   |

A nagy meleg ellenére is sikeresen zajlott le az MLSZ és a Hit és Sport Alapítvány közös rendezvénye, a Gyermekotthonok Grassroost E.K. Döntője Kecskeméten.

A Gyermekotthonok Grassroots Labdarúgó Európa Kupájának döntőjére idén 15 európai országból összesen 19 csapat érkezett Kecskemétre, a résztvevő országok között volt Németország, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Szlovénia, Macedónia, Bulgária, Lettország, Ausztria, Hollandia és Magyarország.

Idén is két korosztályban mérkőztek a nehéz körülmények között élő fiatalok. A II. korosztályban (16 év felettiek) dupla magyar siker született, a kiegyensúlyozott mezőnyben, szoros küzdelemben a Bihari Gyermekotthoni Központ csapata került ki győztesen, és a dobogó harmadik fokára is magyar csapat, Somogyvár állhatott.

Az első korcsoportban (16 év alattiak) is jól szerepeltek a hazai csapatok, hiszen a bronzmérkőzést a Bihari Gyermekotthoni Központ és Szombathely vívta, a kisdöntő az előbbi csapat sikerével zárult, míg az aranyérmet a szlovénok szerezték meg.

A 2018. július 30-i hivatalos megnyitó előtt, a kecskeméti Főtéren Zoltán Erika adott koncertet, a hét további napjain a mérkőzések mellett élményfürdőzés és városnézés is szerepelt a gyerekek programjában. Augusztus 3-án, pénteken eredményhirdetéssel és záróünnepséggel búcsúzott Kecskemét városa a Grassroots Európa Kupa Döntő résztvevőitől.

Az egy héten át tartó kupa nem szimplán egy nemzetközi verseny volt, de ünnep is az idén 15 országból érkező, állami gondoskodásban élő gyermekeknek és nevelőiknek.